Alrei Agjensi TuristikeAlrei Agjensi Turistike

Për tu regjisturar ju duhet të pranoni më parë termat dhe kushtet. Jeni dakortë?

Already a member?

Alrei Agjensi TuristikeAlrei Agjensi Turistike
Forgot password?

Don't have an account?

Hotele në Dhërmi

Available Rooms

Dhoma Teke Dhërmi

Max Guests:
50
Max Kids:
20

Dhoma teke në Dhërmi cilësore.

Vendet më të bukura

Dhoma me shërbim

Dhoma me çmimet më të mira në treg.

Hotele
5 star
Albania
Dhërmi
Dhërmi, Albania

Dhërmiu është fshati i dytë i krahinës së Himarës. I vendosur buzë detit Jon dhe në shpatet e maleve Vetëtimë Pritëse, Akrokerauneve, (që poeti romak Horaci i cilëson si “infames scopulos Acroceraunia”), midis gjelbërimit të ullinjve dhe agrumeve të shumta, fshati ka një bukuri madhështorë, dhe sipas udhëtarit anglez Lir është më i madhërishëm në vendosjën e tij së çdo vend tjetër që kam parë në Akrokeraunet dhe që i ngjan jo pak Atranit apo Amalfit.

Dhërmiu shtrihet në fund të një plazhi më tepër së pesë kilometra të gjatë, plazh i cili përfundon më një kodër, mbi të cilën ngrihet manastiri i Shën Theodhorit. Fshati përbëhet nga tre lagje : Kondraqa, apo Kallami që është lagja e parë për ata që vijnë nga Llogaraja ; vijuar nga Gjileku dhe Dhërmiu – lagja e tretë dhe më e madhja që i ka dhënë edhe emrin fshatit. Në total, tërë fshati ka rreth 600 shtëpi, ku rreth 300 janë në Dhërmi, 150 në Gjilek dhe 150 në Kondraq. Fshati i Dhërmiut ndodhët 52 km në Jug të Vlorës, 72 km në vëri të Sarandës dhe rreth 210 km nga kryeqyteti i Tiranës. Nga ana administrativë Dhërmiu bën pjesë në Bashkinë e Himarës, krahinën e Himarës, rrethi i Vlorës.

Policies of Hotele në Dhërmi

Amenities of Hotele në Dhërmi

Agjensia jonë bashkëpunon me hotelet më cilësore

 • Ambient Sportiv
 • Bar me pije
 • Evente Koncerte
 • Frigorifer
 • Internet Wi
 • Kafe
 • Kondicioner
 • Makina
 • Mëngjes
 • Palestër
 • Parkim
 • Parking Invalid
 • Pishinë
 • Sall Konverence
 • Sistem Sigurie
 • Telefon në dhomë
 • Televizion
 • Vend i lir
 • Vend ku lejohet Duhani
 • Vend për Kafshë

Guest Reviews (0 reviews)

Dhoma Teke Dhoma Dyshe Dhoma Dopio Dhoma Familiare Dhoma Suit  

Hotele në Dhërmi Dhërmi, Albania

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo